בית פורומים פורום מי שפיר הרחבת אגן כליה

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 19 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    לי
    אורח

היי פרופסור,
    בסקירת מערכות מאוחרת גילו לעובר שלי ממין זכר אגן כליה שמאלי מורחב 6.6 ממ. בשבוע 30 אגן הכליה גדל ל1.1 סמ והפנרכימיה שמורה אך הגביעים מורחבים גם.
    בנוסף מתחילת ההריון בערך ראש העובר גדול בשבועיים מגיל ההריון.
    כל בדיקות הסקר שעשיתי יצאו תקינות.
    אני כרגע מאוד מתלבטת אם לבצע דיקור כיוון שגם שקראתי המון מקומות שהרחבה בצד אחד היא לא אינדיקציה לדיקור, ובנוסף לדעת הנפרולוג והרופא שביצע את האולטרסאונד זה רפלוקס של השתן. אשמח לחוות דעתך תודה:)

נשלח מה-iPhone שלי

פרופ' שלו יוסף
    אורח

ערב טוב לי,
    מספר שאלות:
    1.האם השינויים בכליה אחת בלבד [השמאלית] או בשתי הכליות?
    2. איך כמות מי השפיר?
    3. אם קבלת כבר יעוץ מנפרולוג סביר להניח שהיית גם בייעוץ גנטי. מה אמרו לך?
    4. האם מדדי הבטן והגפיים תואמים את גיל ההריון?
    5.האם מדו את היקף הראש שלך ושל בעליך לקביעה האם גם לכם ראש "גדול"?
    אשמח לקבל תשובות.
    פרופ' שלו .

לי
    אורח

תודה על התגובה פרופסור,
    ההרחבה בעיקר בכליה שמאלית, כליה ימנית זה 3.3 ממ בערך.
    כמות מיי השפיר תקינה.
    רוב המדדים גדולים בשבוע בערך. ורק הראש בשבועיים. לא מדדו לי או לבעלי את הראש.

לי
    אורח

היי,
    קיבלתי מייל שענית לשאלתי אך אני לא רואה שום תגובה..

פרופ' שלו
    מנהל בפורום

מנסה לברר לאן נעלמה התשובה.

לי
    אורח

אוקיי, תודה.
    ממתינה לתשובתך.

פרופ' יוסי שלו
    אורח

שלום לי
    תשובה חדשה, לא ברור היכן מסתובבת זו שכתבתי קודם.
    מדובר בהרחבה חד צדדית של אגן כליה שמאלית. האפשרות הסבירה היא הצרות מסויימת של צינור השתן מכליה זו לשלפוחית השתן. מאחר והכליה השניה תקינה אין מדובר כנראה ברפלוקס.
    יש עליה מסויימת בהפרעות כרומוזומליות בממצא כזה ועל כך היית צריכה לקבל הסבר מהיועצת הגנטית.

אני שמח ששאר הבדיקות תקינות אך הן לא קשורות ישירות למצב הכרומוזמים. גם אם סקירת המערכות תקינה עדיין יכולות להיות תסמונות בעובר [שאינן קשורות לבעיות מבניות בעובר].

מאחר ואין בדיקה אחרת היכולה לשלול בעיות כרומוזומליות בעובר מלבד בדיקת מי שפיר הרי אם רוצים להיות בטוחים שהעובר בריא – נותר לעשות את הבדיקה.

יש קשר מסויים בין מדדי הראש של העובר ושל ההורים. ולכן, כאשר הראש גדול נהוג גם למדוד את היקף ראש ההורים. ממה שכתבת לי הפרופורציות של העובר נראות לי תקינות
    .
    שוב , היועצת הגנטית תסביר לכם עד כמה קיים קשר בין הבעיה הכליתית ובעיות כרומוזמליות בעובר. אך גם אם אין קשר, רק בדיקת מ ששפיר יכולה לשלול בעיה כרומוזמלית קיימת .
    מקווה שעזרתי.
    אם יש שאלות נוספות אשמח. פרופ' שלו

יי פרופסור,
    בסקירת מערכות מאוחרת גילו לעובר שלי ממין זכר אגן כליה שמאלי מורחב 6.6 ממ. בשבוע 30 אגן הכליה גדל ל1.1 סמ והפנרכימיה שמורה אך הגביעים מורחבים גם.
    בנוסף מתחילת ההריון בערך ראש העובר גדול בשבועיים מגיל ההריון.
    כל בדיקות הסקר שעשיתי יצאו תקינות.
    אני כרגע מאוד מתלבטת אם לבצע דיקור כיוון שגם שקראתי המון מקומות שהרחבה בצד אחד היא לא אינדיקציה לדיקור, ובנוסף לדעת הנפרולוג והרופא שביצע את האולטרסאונד זה רפלוקס של השתן. אשמח לחוות דעתך תודה:)
    תודה על התגובה פרופסור,
    ההרחבה בעיקר בכליה שמאלית, כליה ימנית זה 3.3 ממ בערך.
    כמות מיי השפיר תקינה.
    רוב המדדים גדולים בשבוע בערך. ורק הראש בשבועיים. לא מדדו לי או לבעלי את הראש.
    נשלח מה-iPhone שלי

לי
    אורח

תודה רבה פרופסור על התגובה.

היועצת הגנטית מאוד אמביוולנטית ולא נתנה לי תשובה חד משמעית. אני כרגע שבוע 33. אין לי ספק שדיקור יתן תשובה חד משמעית. השאלה היא מה הסטטיסטיקה שתהיה הפרעה כרומוזומלית, כאשר תוצאות החלבון עוברי והשקיפות תקינים.בנוסף קראתי שזה ממצא מאוד שכיח אז למה בעצם ההמלצה היא לדיקור?
    תודה רבה!

פרופ' שלו
    אורח

בתשובה לשאלתך.
    כאשר מדובר בהידרונפרוזיס חד צדדי, כלומר הרחבה של אגן כליה והגביעים בכליה אחת בלבד ושאר הסקירה האנטומית של העובר תקינה, הסיכוי שיש הפרעה כרומוזומלית הבאה ליטוי באגן המורחב היא קטנה מאוד. לכן כנראה היועצת הגנטית לא נתנה לך תשובה חד משמעית. אולם על מנת לעשות בדיקת מי שפיר בשבוע 33 את צריכה אישור של יועץ גנטי.
    אין קשר בין בדיקת חלבון עוברי ושקיפות עורפית לבין הרחבת אגן כליה ולבין מומים כרומוזומליים.
    אם יש לך אישור לביצוע בדיקת מי שפיר מהיועצת הגנטית, הייתי עושה את בדיקת מי השפיר ולו רק לוודא שלעובר אין בעיה כרומוזמלית [ללא קשר להרחבת אגן הכליה]. הסיכוי לממצא לא תקין בבדיקת הציפ הגנטי [בדיקת מי שפיר] הוא 1:200.

נופר
    אורח

שלום פרופסור,
    שבוע 30+5 לאחר בדיקת שגרתית גילו שכליה שמאלית של העובר רחבה בהרבה מהכליה הימנית. כליה שמאלית 9.5 מ"מ וכליה ימנית 6.6 מ"מ. נשלחתי לעשות סקירה מכוונת לכליות עובר, אקו לב ויעוץ גנטי ולאחר סקירה מכוונת הרופא אישר שאכן יש הבדל בין הכליות וכרגע אין מה לעשות עם זה אולי בהמשך זה ישתנה ואם לא לאחר הלידה התינוק יצתרך לעבור ניתוח ובינתיים להיות במעקב. טרם ביצעתי אקו לב ויעוץ גנטי אך שאלתי היא האם יש לי ממה לחשוש?

שרה
    אורח

היי פרופסור
    עשיתי סקירת מערכות בשבוע 17 וגילו אצל העובר ממין נקבה התרחבות באגן הכליות שני הצדדים 3 מ״מ
    וכשעשיתי סקירה מורחבת בשבוע 26 אגני הכליות היו 2.9 ממ ושאר הדברים תקינים
    שלחו אותי ליעוץ גינטי
    אפשר הסבר בבקשה פשוט מדאיג

אביטל
    אורח

שלום פרופסור שלו,
    אני כרגע בשבוע 26.5, אגן כליה ימין 8.6, אגן כליה שמאל 5.6
    לפני כחודש זה גם היה מורחב (ימין – 6, שמאל 3.4) ז"א שמגמת ההרחבה נמשכת 🙁
    האם יש מה לעשות עם זה בשלב הזה? בדיקות מיוחדות שאולי אני/העובר נדרשים לעשות?
    אשמח גם להבין מה המשמעות ומהו טווח הנורמה?
    בגלל שזה כל הזמן גדל ואני לא רואה עצירה אני קצת מודאגת.
    מודה לך מראש על ההתייחסות

מירי
    אורח

בת 38
    בסקירה בשבוע 20 נתגלתה הרחבת אגני כליה ימנית
    בשבוע 4.8
    בשבוע 26 ההרחבה עמדה על 8.8
    כל שאר הממצאים באולטראסאונד תקינים לפי דעת הרופאה. כמות מי השפיר תקינה. הלב תקין. ( לא עשיתי אקו לב. מה שהרופאה ראתה באולטראסאונד)
    עשיתי בדיקת nipt יצאה תקינה.
    מה ההשלכות של ממצא כזה? אני מאוד חוששת.. גרה בחו״ל ושוקלת האם להגיע לארץ לבדיקות מקיפות
    יותר?

בת אל
    אורח

שלום פרופסור
    קוראים לי בת אל ואני בשבוע 30 להריון
    זה הריון ריאשון
    ורופאה אמרה לי שיש לי אגן כליה ימני 8.8 מ"מ
    מה זה אומר?
    מסוכן לתינוק שלי ?
    מסוכן לי?
    אשמח לתשובה ברורה

באס
    אורח

שלום פרופסור
    יש לי שאלה

עשינו סקירה 3 ואני בשבוע 31
    ישנה הרחבה בכליות 8 מ״
    אין חסימות בדרכי השתן
    כמובן לטענת הרופא
    אני אוצה רק להפחית את החרדה
    ואשמח אם תתן לי אינפורמציה

מציין שהפנו אותי לניפרולג ילדים

תודה לך

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 19 סה״כ)
  • הפורום 'פורום מי שפיר' נסגר לדיונים ולתגובות חדשות.